Biuro mode:lina

Biuro mode:lina

mode:lina™ ma nowy dom. Zaprojektowana i wykonana w zwariowanym tempie siedziba kryje w sobie zarówno przemyślane rozwiązania funkcjonalne jak i spontaniczne decyzje estetyczne oraz optymalne budżetowo materiały.

Info

  • Projekt mode:lina Brick Office
  • Inwestor mode:lina sp. z o.o.
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Maj 2020
  • Lokalizacja Poznań, ul. Zwierzyniecka 28D/2
  • Powierzchnia 85 m2
  • Informacja Prasowa Pobierz materiały prasowe

Funkcja: ze względu na układ lokalu, projektanci zdecydowali o umieszczeniu wszystkich pomieszczeń nie wymagających światła naturalnego w narożniku biura, bez dostępu do okien.

Tym sposobem salka konferencyjna, budka telefoniczna, łazienka wraz z korytarzem kryjącym szafy i drukarkę zamknęły się w prostym i funkcjonalnym kubiku. Kuchnia wraz z dużym wspólnym stołem znalazła się zaraz przy wejściu do pracowni, a wszystkie miejsca pracy wzdłuż przeszklonej fasady, tak aby dostarczyć odpowiedniej dawki światła dziennego.

Jak w każdym domu tak i w biurze najważniejszą rolę pełni duży drewniany stół, który znajduje się w centrum pracowni tuż obok jej serca czyli kuchni. To tu spożywane są wspólne posiłki, oglądane seriale i prowadzone rozmowy przy kawie.

Domowy klimat uzupełniają dywany rozłożone po całej pracowni – również dla poprawienia akustyki. Komfort dźwiękowy, był jednym z priorytetów przy tym projekcie, dlatego zostały zastosowane panele akustyczne, wykańczające przestrzeń budki telefonicznej jak i toalety.

Ten sam cel przyświecał przy projekcie sali konferencyjnej, której „teatralne” ciężkie zasłony na każdej ze ścian redukują pogłos podczas spotkań.

Budżet i Materiały: poza wcześniej wymienioną cegłą oraz sklejką sosnową, pozostałe elementy pracowni zostały wykończone w bardzo budżetowy sposób. Betonowa podłoga w całej pracowni, to po prostu deweloperska wylewka, oczyszczona i zabezpieczona odpowiednim lakierem, pod którego warstwą widać jeszcze ślady budowy i remontu. Podobnie potraktowany został sufit pracowni, na którym wciąż widać rysunki elektryków pokazujące szkice pod rozprowadzenie oświetlenia.

Wisienką na torcie okazała się kolaboracja z niesamowitym artystą Pawłem Swanskim, który wykończył wysoki podciąg biegnący przez całą długość pracowni spektakularnym czarno-białym muralem nawiązującym motywami zwierzęcymi do ulicy przy której mieści się pracownia czyli ul. Zwierzynieckiej tuż obok Starego ZOO w Poznaniu.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań