Funkcja: ze względu na układ lokalu, projektanci zdecydowali o umieszczeniu wszystkich pomieszczeń nie wymagających światła naturalnego w narożniku biura, bez dostępu do okien.
Tym sposobem salka konferencyjna, budka telefoniczna, łazienka wraz z korytarzem kryjącym szafy i drukarkę zamknęły się w prostym i funkcjonalnym kubiku. Kuchnia wraz z dużym wspólnym stołem znalazła się zaraz przy wejściu do pracowni, a wszystkie miejsca pracy wzdłuż przeszklonej fasady, tak aby dostarczyć odpowiedniej dawki światła dziennego.
Jak w każdym domu tak i w biurze najważniejszą rolę pełni duży drewniany stół, który znajduje się w centrum pracowni tuż obok jej serca czyli kuchni. To tu spożywane są wspólne posiłki, oglądane seriale i prowadzone rozmowy przy kawie.
Domowy klimat uzupełniają dywany rozłożone po całej pracowni – również dla poprawienia akustyki. Komfort dźwiękowy, był jednym z priorytetów przy tym projekcie, dlatego zostały zastosowane panele akustyczne, wykańczające przestrzeń budki telefonicznej jak i toalety.
Ten sam cel przyświecał przy projekcie sali konferencyjnej, której „teatralne” ciężkie zasłony na każdej ze ścian redukują pogłos podczas spotkań.
Budżet i Materiały: poza wcześniej wymienioną cegłą oraz sklejką sosnową, pozostałe elementy pracowni zostały wykończone w bardzo budżetowy sposób. Betonowa podłoga w całej pracowni, to po prostu deweloperska wylewka, oczyszczona i zabezpieczona odpowiednim lakierem, pod którego warstwą widać jeszcze ślady budowy i remontu. Podobnie potraktowany został sufit pracowni, na którym wciąż widać rysunki elektryków pokazujące szkice pod rozprowadzenie oświetlenia.