Biuro ING Tech Polska

Biuro ING Tech Polska

We’re TECH! W tym haśle kryje się clou zespołu ING Tech Poland, który żyje technologiami. To właśnie ta kreatywna grupa, zdolnych ludzi świadczy usługi informatyczne i analityczne dla grupy ING na całym świecie. Po kilkunastu latach funkcjonowania biura ING Tech Poland w Katowicach, przyszła kolej na otwarcie nowej jednostki w stolicy. W warszawskiej siedzibie znajduje się RiskHub, czyli Centrum Wiedzy Eksperckiej kształtujące przyszłość modelowania ryzyka i analizy danych w Polsce. Wybór lokalizacji dla nowej jednostki padł na prestiżową przestrzeń w zrewitalizowanej Elektrowni Powiśle, a do zaprojektowania wnętrz zaproszono pracownię mode:lina™.

Info

  • Projekt Biuro ING Tech Polska
  • Inwestor ING Tech Polska
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Anna Kazecka, Marta Wójcik
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Październik 2019
  • Lokalizacja Elektrownia Powiśle, Warszawa
  • Powierzchnia 1300 m2
  • Informacja Prasowa Pobierz materiały prasowe

„Chcemy biura, które będzie walczyć o nagrody i przyciągnie talenty, a jednocześnie będzie odpowiadać różnym grupom pracującym na jego powierzchni” – te ambitne założenia zostały wdrażane już na etapie wyboru lokalizacji i projektu koncepcyjnego.

Witająca gości strefa recepcji jest idealnym połączeniem domowej estetyki mebli z wyrazistym „patternem” ze sznurków, bujnej zieleni, zaokrąglonych kształtów i subtelnego zastosowania kolorystyki oraz brandingu ING Tech Poland. Podobna zasada, lecz z dodatkiem jasnego, kolorowego terrazzo dyktuje estetykę części socjalnych, czyli dużej wspólnej kuchni, coffee point’u oraz łazienek.

Elektrownia Powiśle poza niesamowitym klimatem łączącym historię z nowoczesnością oferuje nagromadzenie wielu atrakcyjnych funkcji i usług w jednym miejscu oraz świetnie skomunikowaną dla pracowników lokalizację.

Przy projektowaniu podziału przestrzeni oraz space planu nowego oddziału ING Tech Poland aspektem równie ważnym, jak estetyka i uniwersalna funkcjonalność biura było stworzenie tzw. Positive Vibe, czyli cel postrzegania marki na rynku pracodawców.

Powierzchnia biura została zatem pogrupowana tak, aby zapewnić każdemu zespołowi niezbędną przestrzeń do pracy.

Zwieńczeniem stref wspólnych, które stały się ulubionym miejscem spędzania czasu jest tzw. Fun Zone, czyli strefa z widokiem na najbardziej tętniącą życiem część kompleksu Elektrowni Powiśle.

Fun Zone to miejsce, w którym oprócz zjedzenia wspólnego posiłku można również połączyć pracę z ruchem na rowerkach stacjonarnych, gdzie naładujemy również telefon, bezkarnie pohałasujemy grając w piłkarzyki czy wyżyjemy się grając na Playstation lub boksując worek treningowy.

Projektanci podzieli przestrzenie na mniejsze 10-12 stanowiskowe powierzchnie. Taki układ biura pozwolił wydzielić miejsca na codzienne spotkania zespołów, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości elastycznej zmiany układu niektórych stref. Stworzenie odpowiedniej swobody i przejrzystości całego biura ma za zadanie dodatkowo wspierać podejście Agile, czyli metody, w której pracuje cała firma.

Dzięki tym zabiegom funkcjonalnym powstało biuro wspierające budowanie relacji, które zapewnia przestrzeń do swobodnej pracy, bez wzajemnych zakłóceń. Pozwala ono na spotykania i budowanie wewnętrznej sieć networkingowej, która ułatwia i generuje integrację różnych zespołów.

Znajdziemy tu elementy z różnych epok połączone w umiejętny sposób spójną paletą barw. Nowoczesna forma tradycyjnych kompozycji jest właśnie tym, czym charakteryzuje się biuro. Kontrowersyjne rozwiązania jak barokowe ramy lub lastyko idealnie dopełniają klimat wnętrza.

Dodatkowo nowa przestrzeń wspiera kompetencje oraz procesy uczenia się i usprawnia realizację zadań, dzięki połączeniu miejsc o różnym charakterze. Wszystkie rozwiązania zostały dopasowane do stylu pracy poszczególnych zespołów.

Przez wzgląd na akustykę przeszklonych pomieszczeń w wielu miejscach zastosowano dodatkowo miękkie kotary, które również wpisują się w domową estetykę. Dodatkowo część ścian, szczególnie w salkach spotkań, została wykończona miękkimi wałkami z pianki akustycznej.z

Salki konferencyjne zgodnie z życzeniem pracowników zostały oznakowane za pomocą nazw największych górskich pasm.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań