Camppinus Park

Cammpinus Park

W nadmorskiej miejscowości Jezierzany (PL) nad jeziorem Wicko powstał otoczony drzewami mikroświat – innowacyjne miejsce stworzone z pasji do okolicznej tradycyjnej architektury i potrzeby nowoczesności. Do realizacji swojej ambitnej wizji w zakresie architektury wnętrz Inwestor zaprosił do współpracy projektantów z mode:lina™.

Zespół domów CAMPPINUS PARK Innovative Resort kreuje cichą i spokojną przestrzeń idealną do odpoczynku, w której Goście mogą odetchnąć od natłoku bodźców wielkomiejskiego zgiełku. CAMPPINUS PARK celebruje otaczający go naturalny krajobraz i bez skrupułów pozwala pozostawać w obecnej chwili.

Info

  • Projekt Camppinus Park
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Małgorzata Wawrzynek
  • Zdjęcia Studio Prototypownia
    www.studio-prototypownia.pl
  • Realizacja Sierpień 2019
  • Lokalizacja Jeziorna 16, Jezierzany
  • Architektura Architekci Idziak-Sępkowscy
  • Informacja prasowa Pobierz materiały prasowe

Obiekt połączył w sobie tradycję oraz nowoczesność. Projekt ten powstał po to, aby pokazać, że wzajemne uzupełnianie się tych dwóch światów daje równowagę oraz harmonię. O nawiązaniach do tradycyjnej zabudowy przypomina stojąca na wejściu stodoła, bryła domów, czy zastosowana japońska metoda opalania drewna Shou Sugi Ban, z kolei pierwiastek nowoczesności to starannie zaprojektowane, funkcjonalne wnętrza oraz wszechobecne nowinki technologiczne.

Wzajemne uzupełnianie się tradycji i nowoczesności, dające równowagę oraz harmonię

Domek w domku

Koncepcja wnętrz wynika bezpośrednio z charakteru samej architektury – wewnątrz domów z czarnymi elewacjami projektanci umieścili mniejsze, wyraziste czarne domki zawierające kuchnię, łazienkę oraz szafy. Zabieg ten stanowi wizualny podział domów na strefy funkcjonalne. Widoczna drewniana konstrukcja, w naturalnym sosnowym odcieniu stanowi salon, strefę dzienną z dużą, przeszkloną elewacją; z kolei otoczenie czarnego domku szaro-betonowymi płytkami przypominającymi typową trylinkę wydziela komunikację oraz strefę jadalni.

Kolejną istotną kwestią są nowe technologie – smart domy, przewodnik w postaci tabletu, czy dołączającą niedługo wirtualna rzeczywistość to kilka aspektów, które dadzą frajdę technologicznym maniakom, ale które także otworzą nowe możliwości spędzania odpoczynku, kreując kolejne definicje wakacji.

Twórcy Camppinus Parku stawiają na indywidualizm i wyjątkowość – inteligentne domy dopasowują najbliższe otoczenie gościa do jego potrzeb, dzięki czemu to tak naprawdę on jest twórcą swojego czasu wolnego.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań