Obiekt połączył w sobie tradycję oraz nowoczesność. Projekt ten powstał po to, aby pokazać, że wzajemne uzupełnianie się tych dwóch światów daje równowagę oraz harmonię. O nawiązaniach do tradycyjnej zabudowy przypomina stojąca na wejściu stodoła, bryła domów, czy zastosowana japońska metoda opalania drewna Shou Sugi Ban, z kolei pierwiastek nowoczesności to starannie zaprojektowane, funkcjonalne wnętrza oraz wszechobecne nowinki technologiczne.
Wzajemne uzupełnianie się tradycji i nowoczesności, dające równowagę oraz harmonię
Domek w domku
Koncepcja wnętrz wynika bezpośrednio z charakteru samej architektury – wewnątrz domów z czarnymi elewacjami projektanci umieścili mniejsze, wyraziste czarne domki zawierające kuchnię, łazienkę oraz szafy. Zabieg ten stanowi wizualny podział domów na strefy funkcjonalne. Widoczna drewniana konstrukcja, w naturalnym sosnowym odcieniu stanowi salon, strefę dzienną z dużą, przeszkloną elewacją; z kolei otoczenie czarnego domku szaro-betonowymi płytkami przypominającymi typową trylinkę wydziela komunikację oraz strefę jadalni.
Kolejną istotną kwestią są nowe technologie – smart domy, przewodnik w postaci tabletu, czy dołączającą niedługo wirtualna rzeczywistość to kilka aspektów, które dadzą frajdę technologicznym maniakom, ale które także otworzą nowe możliwości spędzania odpoczynku, kreując kolejne definicje wakacji.
Twórcy Camppinus Parku stawiają na indywidualizm i wyjątkowość – inteligentne domy dopasowują najbliższe otoczenie gościa do jego potrzeb, dzięki czemu to tak naprawdę on jest twórcą swojego czasu wolnego.