Amfiteatr Brain Embassy

Amfiteatr Brain Embassy

Każda Społeczność potrzebuje miejsca, by usiąść w kręgu, by przemówić, posłuchać, zobaczyć, wyrazić się. Amfiteatr Brain Embassy w Warszawie jest właśnie takim miejscem. Chcemy aby stał się otwartą przestrzenią wartościowych spotkań i wystąpień dla wielu społeczności, nowym symbolem tej części Mokotowa oraz iskrą dla zmian. Właśnie poprzez tę nowoczesną konstrukcję wyrażamy nasze myślenie – poszukiwania nowej perspektywy w tym co już znane. Rozgość się w Amfiteatrze Brain Embassy – na świeżym powietrzu otwórz się na zupełnie nowe doświadczenia.

Info

 • Projekt Amfiteatr Brain Embassy
 • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka-Włodarczyk, Magdalena Strąg
 • Zdjęcia Patryk Lewiński
 • Projekt budowlany Pracownia Poznań-Projekt: Ewa Pawlicka Garus, Lidia Jeżak, Beata Czarnocka, Monika Urbanek
 • Projekty branżowe DEMIURG
 • Projekt konkstrukcji Pracownia Projektowa Jacek Kryske
 • Generalny wykonawca DM Building
 • Project Manager PM Services Poland Sp. z o.o.
 • Nagrody Nagroda Specjalna XXV edycji konkursu Polski Cement w Architekturze SARP
  Nagroda A' Design Award & Competition
  Nominacja do konkursu Simon Architecture Prize by Fundació Mies van der Rohe
  Nominacja do konkursu Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy
 • Informacja prasowa Pobierz materiały prasowe

Otwarta, demokratyczna przestrzeń dla ciekawych spotkań

Amfiteatr to otwarta, demokratyczna przestrzeń dla ciekawych spotkań i pokazów artystycznych dostępna dla wszystkich mieszkańców i pracowników biznesowej części Służewca. Scena plenerowa powstała w odpowiedzi na wyzwania, z którymi boryka się biznesowa dzielnica Warszawy – brak otwartych przestrzeni publicznych, nie otoczonych płotami, które umożliwiałyby spotkania na otwartym powietrzu i w przyjaznym otoczeniu.

Archetypiczny amfiteatr otwarty na miejską przestrzeń

Ostateczna forma budowli to połączenie archetypicznego kształtu amfiteatru oraz niezwykle potrzebnych w tej części miasta wysp zieleni. Obiekt jest wpisany w okrąg, który z jednej strony stanowi zagłębioną pod ziemią nieckę z audytorium, z drugiej strony ogromne betonowo-szklane zadaszenie wsparte na masywnej, surowej żelbetowej ścianie.

Nad audytorium góruje charakterystyczny, monumentalny betonowy ring okalający swoim obwodem z jednej strony szklany dach, a od strony ulicy zielone trawiaste wzgórze. Ustawienie ringu pod kątem sprawia że obiekt od strony ulicy stanowi naturalny przedłużenie ukształtowania terenu, a z drugiej strony otwiera się jako spore zadaszone audytorium.

Do dyspozycji organizatorów oraz gości pozostaje scena o powierzchni 40 m2, okno sceniczne o wymiarach 11,5 x 4m, 140 miejsc siedzących a także dostęp do WIFI, miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz oświetlenie strefowe. Scena, zgodnie z wytycznymi inwestora została wyposażona w najnowsze okablowanie AV umożliwiające sterowanie urządzeniami zarówno z poziomu BMS jak i stanowiska reżyserskiego.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań