Audiochmura

Audiochmura

Projekt Audiochmura zainspirowany był konceptem Audioarchitektury i jest dziełem artysty Piotra Adamskiego i grupy mode:lina™. Jest to instalacja dźwiękowa wykonana przy użyciu karbowanych rur naturalnie wzmacniająych emitowane dźwięki zebrane z aktualnej okolicy Audiochmury. Kształt chmury odnosi się do zjawiska ulotnego, prawie nieistniejącego i podatnego na dematerializację.

Info

  • Projekt Audiochmura
  • Design Piotr Adamski, mode:lina™
  • Zdjęcia Małgorzata Opala
  • Realizacja 2009
  • Lokalizacja Poznań
  • Informacja Prasowa Pobierz materiały prasowe

Audioarchitektura jest utopijną wizją miasta, które nie może być usłyszane. Innowacyjny system emisji dźwięku, który izoluje ludzi od trudnej do zniesienia audiosfery zatłoczonych ulic, ruchu samochodowego i hałasu – nienaturalną i nieodłączną częścią naszego życia.

Niewidoczne budynki dźwiękowe, rozproszone wzdłuż chodników, w parkach i na bulwarach, emitujące fale dźwiękowe, które toną w miejskim hałasie. Obserwator przechodząc w ich otoczeniu otaczany jest przez dźwięk hipnotyzującej kompozycji koncertu Steve’a Reich’a, transmitowanej na żywo z hali koncertowej lub melodię kropel deszczu spadających na cynę dachów miejskich budynków. Dziś jest to utopijna technologia, ale Architektura Dźwięku jest platformą do dyskusji na temat ekologii akustycznej, akustycznego krajobrazu miasta i jego wpływu na mieszkańców.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań