Stoisko Targowe 4F Olympic Collection

Stoisko Targowe 4F Olympic Collection

W południowokoreańskim Pjongczangu, polscy olimpijczycy powalczą o medale już po raz piąty ubrani w stroje zaprojektowane przez markę 4F. Wcześniej jednak olimpijskie kolekcje odwiedziły największe na świecie targi branży sportowej – ISPO Monachium 2018, gdzie zostały zaprezentowane na stoisku targowym zaprojektowanym przez architektów z pracowni mode:lina™.

  • Projekt Stoisko Targowe 4F Olympic Collection
  • Inwestor 4F
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Anna Kazecka
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Styczeń 2018
  • Lokalizacja Monachium
  • Powierzchnia 200 m2
  • Informacja Prasowa Pobierz materiały prasowe

Polskie stroje to nie jedyne spośród kolekcji olimpijskich, za które odpowiada marka 4F! Na tegoroczne Zimowe Igrzyska Olimpijskie, ubrani przez polską markę, pojadą także reprezentanci Grecji, Chorwacji, Łotwy, Macedonii oraz Serbii. Flagowe, olimpijskie kolekcje 4F projektanci umieścili w odrębnym obiekcie o kształcie spodka, nawiązującym do futurystycznego Obserwatorium Meteorologicznego zbudowanego w 1974 roku na Śnieżce w Karkonoszach.

Inspiracją dla projektantów z biura mode:lina™ była architektura gór. Ich prosta forma odegrała główną rolę przy projektowaniu pawilonu. Projektanci chcieli stworzyć rozpoznawalny punkt orientacyjny na mapie hali targowej, wyróżniający się na wzór wysokogórskich ośrodków.

Główną ekspozycję umieszczono w obiekcie inspirowanym współczesnymi schroniskami górskimi, na który składają się dwa połączone ze sobą domki o charakterystycznych skośnych dachach. Jego elewacje zostały pokryte ciemnym drewnem – często pojawiające się w tradycyjnej górskiej architekturze. Dla kontrastu, wnętrze wykończono sosnową sklejką, która nadała mu ciepłego klimatu.

Większy z domków kryje w sobie aktualną kolekcję, podczas gdy w mniejszym stworzono strefę odpoczynku przypominającą wnętrza wysokogórskich schronisk. Domki zostały również podniesione o pół metra oraz otoczone metalowymi barierkami jak na górskim szlaku.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań