Sklep Kokosek

Sklep Kokosek

„Dzieciństwo to wyjątkowy i magiczny czas, pełen wyzwań oraz niezliczonych przygód. Ogromną radość sprawi nam, jeśli staniemy się jego częścią.” – mówią twórcy sklepu Kokosek o tym wyjątkowym przedsięwzięciu, w którego realizacji mogli pomóc projektanci z mode:lina™.

Przestrzeń lokalu usługowego przy ul. Dyrekcyjnej 3 w samym centrum Wrocławia nie należała do najłatwiejszych – nieforemny kształt przestrzeni przez sam środek przecinały trzy spore słupy. Ten problematyczny element został sprytnie wykorzystany tak, aby kreatywnie podzielić przestrzeń zapewniając tym samym dość półek zdolnych pomieścić niezliczoną ilość ekologicznych przytulanek, naturalnych kosmetyków, fantastycznych zabawek oraz ręcznie wykonanych rattanowych mebelków.

Info

  • Projekt Sklep Kokosek
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Joanna Lenart, Kinga Kin
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Grudzień 2020
  • Lokalizacja ul. Dyrekcyjna 3, Wrocław
  • Powierzchnia 120 m2
  • Branding LANGE & LANGE
  • Dekoracje Dodoplan
  • Informacja prasowa Pobierz materiały prasowe

„Jesteśmy rodzicami, dla których zdrowy i harmonijny rozwój dziecka jest priorytetem.”

Aby przestrzeń sklepu była jak najbardziej przyjazna zarówno dla tych starszych, jak i najmłodszych klientów, większość mebli przybrała obłe, organiczne kształty. W centralnej część aranżacji powstał swego rodzaju arkadowy labirynt, który pozwala na płynne przetestowanie wybranych wózków, których pełna gama została wyeksponowana na dużym, regularnym regale na tylnej ścianie lokalu. W centralnej części obłość jest też zaakcentowana na posadzce w postaci pantofelkowatej wyspy wykonanej z terrazzo.

Sklep Kokosek to kolorowe, ale zarazem bardzo lekkie wnętrze. Pudrowe kolory ścian oraz mebli nawiązują bezpośrednio do zawadiackiej identyfikacji zaprojektowanej przez duet Lange&Lange. Niebagatelne kolory uzupełniają neutralna betonowa posadzka, jasny naturalny fornir z miedzianymi detalami oraz biały sufit wzbogacony panelami w kształcie chmurek.

Podłużne podesty przy okazałych witrynach stanowią naturalną scenę dla zmieniającej się sezonowo ekspozycji oraz dekoracji zaprojektowanych przez grupę projektową Dodoplan. Projekt wnętrza sklepu Kokosek to odpowiedź projektantów nie tylko na marzenia Inwestorów o stworzeniu najlepszego sklepu dziecięcego w Polsce, ale także na bardzo wysoki poziom wzornictwa starannie wyselekcjonowanych produktów będących w jego ofercie.

Pudrowe kolory ścian oraz mebli nawiązują bezpośrednio do zawadiackiej identyfikacji

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań