Kawiarnia MATCHA

Kawiarnia MATCHA

MATCHA to nowa poznańska kawiarnia, której nazwa absolutnie nie jest przypadkowa. To miejsce, w którym możecie spróbować zielonego japońskiego specjału serwowanego na najróżniejsze sposoby w formie napojów ciepłych oraz zimnych, deserów i ciast. To miejsce powstałe dzięki pasji właścicieli, których kulinarna inwencja jeszcze nie raz zaskoczy szybko rosnącego grona stałych bywalców tego miejsca.

MATCHA nieodzownie kojarzy się z naturalnością oraz zbawiennym wpływem na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Te walory oraz charakterystyczny kolor tej odmiany zielonej herbaty stały się głównym motywem aranżacji wnętrza autorstwa projektantów z mode:lina™.

Info

  • Projekt Kawiarnia MATCHA
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka-Włodarczyk
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Maj 2019
  • Lokalizacja ul. Zwierzyniecka 30/24, Poznań
  • Powierzchnia 70 m2
  • Informacja prasowa Pobierz materiały prasowe

MATCHA od wejścia przyciąga przestrzenią skąpaną w zieleni. Projektanci wyposażyli wnętrze w dużą ilość półek na stalowych konstrukcjach oraz analogiczne sufitowe kratownice, aby zapewnić jak najwięcej miejsca na donice z roślinami oraz bluszcz. Jako że właściciele uwielbiają książki i pragną się nimi dzielić, półki pełnią także funkcję niewielkiej biblioteki. Kolor zielony obleka także front głównego baru w formie małych płytek i stanowi główny akcent kolorystyczny w łazience.

Skąpana w zieleni przestrzeń

MATCHA i jej intensywnie zielony kolor idealnie zgrywają się z neutralnym tłem, na które składa się jasne drewno oraz zastany beton konstrukcyjny. Odcień drewna bezpośrednio nawiązuje do akcesoriów tradycyjnie używanych do przygotowania tego regenerującego napoju, a wiszące nad stołami lampy dekoracyjne swoim kształtem przypominają miotełki Chasen, niezbędne do prawidłowego spienienia herbaty.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań