Showroom Flokk

Showroom Flokk

Skandynawska grupa Flokk – we współpracy z polskim producentem Profim – właśnie otworzyła w Warszawie swój pierwszy polski showroom, zaprojektowany przez zespół architektów z pracowni mode:lina™.

„Gdy szukaliśmy pracowni szukaliśmy kogoś ze świeżym i lekkim spojrzeniem. Pracowni, która stworzy miejsce tworzące swobodną atmosferę” – Magdalena Borowiec, profim.

Info

  • Projekt Showroom Flokk
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka-Włodarczyk
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Styczeń 2020
  • Lokalizacja Park Rozwoju, ul. Konstruktorska 12a, Warszawa
  • Powierzchnia 440 m2
  • Informacja prasowa Pobierz materiały prasowe

Industrialny lokal stał się minimalistyczną przestrzenią ekspozycyjną

Nowo otwarty showroom to nie tylko maksymalnie funkcjonalne wnętrze, które ma być narzędziem służącym do pracy, edukacji oraz wymianie idei, ale także przestrzeń, w której już na pierwszy rzut oka widać jakość oraz unikalne wzornictwo skandynawskiej marki. Dobrze doświetlony, industrialny lokal stał się minimalistyczną przestrzenią stanowiącą dobre tło dla eksponowanych produktów, w której pierwsze skrzypce gra efektowna, centralna instalacja wykonana z ponad setki krzeseł.

Kolorozowa mozaika z oparć krzeseł RBM Noor

Do stworzenia tej kolorowej mozaiki posłużyło ok. 130 oparć krzesła z serii RBM Noor, które obiegają centralną część parteru, kryjąc za swoimi ścianami wszystkie pomieszczenia techniczne. Zabieg ten stał się rozpoznawalnym elementem obiektu, który jest także widoczny z zewnątrz budynku. Ekspozycję pozostałych produktów zaaranżowano wykorzystując mobilne, drewniane kubiki, a otwartą przestrzeń showroomu wydzielono za pomocą podwieszanych akustycznych paneli.

Wielofunkcyjna przestrzeń gotowa do przyjęcia dużej liczby użytkowników jednocześnie.

Showroom potrzebował przestrzeni wielofunkcyjnej, która będzie spełniała oczekiwania dużej liczby jej użytkowników – pracujących tam na co dzień, odwiedzających gościnnie, czy podczas dużych eventów. Tak też powstały strefa creative table, której uzupełnieniem są drewniane gabloty, eksponujące cały wachlarz próbek i materiałów. Kolejną strefą jest living area wraz z dużym barem wykonanym z czarnej, lakierowanej blachy. Na piętrze zorganizowano dodatkowo stonowaną i spokojną strefę do pracy, dobrze doświetloną, z wydzieloną salą konferencyjną w formie drewnianego kubika oraz miejscami do spokojnej pracy. Przez całość wnętrza przewijają się panele akustyczne, które w połączaniu ze sporą ilością zieleni, tworzy optymalne środowisko pracy.

Wykorzystując do aranżacji wnętrza jedynie naturalne materiały, projektanci z mode:lina™ postawili na projektowanie w myśl zrównoważonego rozwoju oraz z korzyścią dla środowiska, co stanowi sedno filozofii Flokk.

Zrównoważony rozwój

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań