Blue Note Poznań jazz club

Kultowe miejsce w nowej odsłonie

Blue Note to kultowe miejsce Poznania, gdzie dźwięki jazzu rozbrzmiewają od 1998 roku. Przez lata stał się legendą nie tylko w stolicy Wielkopolski, ale również w całym kraju, będąc jednym z niewielu jazzowych klubów, które działają do dziś. Dlatego w ostatnim czasie Blue Note przeszedł metamorfozę, wnosząc do serca poznańskiej sceny klubowej elegancję i pasję.

W 2022 roku Blue Note rozpoczął nowy etap w swojej historii i po blisko 25 latach działalności zyskał nowego współwłaściciela. Krzysztof Wawrzyniak jest szefem poznańskiej agencji koncertowej Good Taste Production (która stała się mecenasem klubu), melomanem, absolwentem Akademii Muzycznej, a przede wszystkim: pasjonatem i miłośnikiem Blue Note, związanym z nim od wielu lat.

Info

  • Projekt Blue Note Poznan jazz club
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Anna Kazecka-Włodarczyk
  • Zdjęcia wnętrz Patryk Lewiński
  • Zdjęcia wydarzeń Maciej Chomik, Sylwia Klaczyńska
  • Realizacja Październik 2023
  • Lokalizacja Kościuszki 79, Poznań
  • Projekty branżowe Hercog Projekt
  • Informacja Prasowa Pobierz materiały prasowe

Jako że nowy repertuar klubu jest fuzją dawnych i współczesnych formatów, podobne podejście przyświecało architektom przy aranżacji wnętrza. Istniejące wcześniej, dobrze znane elementy prowadzą dialog ze świeżą estetyką oraz innowacyjną technologią. Stali bywalcy Blue rozpoznają charakterystyczne schody, balustrady oraz bary wykonane przez znanego poznańskiego artystę Adama Garnka, w swojej pełnej, lśniącej, odrestaurowanej krasie.

Fuzja dawnych i współczesnych formatów

Do współpracy przy projekcie wnętrz nowy właściciel zaprosił ekspertów od „miejsc-wizytówek”, czyli zespół mode:lina™. – Możliwość pracy nad odnowieniem lokalnego, kultowego dla nas miejsca była nie tylko przyjemnością, ale i zaszczytem – mówi Kinga Kin, projektantka i autorka projektu.

Echa historii kultowego miejsca

We wnętrzach dominuje głęboki granat, który w elegancki sposób nawiązuje do legendarnej nazwy klubu. Ściany i sufity nabrały formy reliefów poprzez dodanie dużej trójwymiarowej typografii przeplatanej elementami lustrzanymi oraz wyrazistymi, niebieskimi podświetleniami. Wszystkie wnęki, zarówno w okolicach baru, jak i loże na antresoli mają miękką formę dzięki zaokrąglonym narożnikom, której kształt został również podkreślony paskami oświetlenia LED. Dla przełamania granatu ścian oraz grafitowych kanap, we wnękach znalazły się panele dekoracyjne z lamelami w kolorze ciemnego drewna ze złotymi detalami kinkietów.

Kolejnym echem historii Blue Note jest galeria zdjęć z koncertów. W swoim nowym wydaniu fotografie tworzą spójny pas w ramach ściany wykończonej blachą luźno nawiązującą do pojawiającego się w klubie motywu lameli. Jazz tutaj to nie tylko melodia, ale także historia, która pisze się na ścianach i w emocjach.

– Choć klub przeszedł w ostatnim czasie wiele zmian, to nadal opiera się na tym samym fundamencie co wcześniej: miłości do muzyki. Wyremontowaliśmy wnętrze, uwspółcześniliśmy logo oraz stronę internetową i planujemy też odświeżyć repertuar. Sercem Blue Note niezmiennie pozostanie jazz, ale chcemy zapraszać również artystów, którzy działają dookoła tego gatunku i wniosą nową energię do klubu. Dlatego w najbliższym czasie pojawią się również koncerty z muzyką funk, groove czy soul

– zapowiada Krzysztof Wawrzyniak, nowy współwłaściciel klubu.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań