Salon Volkswagen Home

Salon Volkswagen Home

Volkswagen to marka od zawsze na wskroś wizjonerska z mocnym zacięciem w kierunku designu. W świecie, który coraz szybciej się zmienia, w którym nowe technologie z zawrotną prędkością przeobrażają styl życia ludzi i oczekiwania klientów, Volkswagen postanowił stworzyć wyjątkowy projekt – Volkswagen Home – do którego zaprojektowania koncern zaprosił architektów z poznańskiego biura mode:lina™.

W prestiżowej przestrzeni Karolkowa Business Park w Warszawie, pracownia mode:lina™ zaprojektowała pierwszy tego typu concept store spod znaku Volkswagena na świecie. Energia Warszawy idealnie odzwierciedla design najnowszych modeli samochodów Volkswagena – pełnych energii, żywiołowych i idealnie wpisanych w przestrzeń miejską. Volkswagen daje swoim użytkownikom poczucie bezpieczeństwa, a w jego wnętrzu czujemy się jak we własnym domu.

Info

  • Projekt Salon Volkswagen Home
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Małgorzata Wawrzynek
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Październik 2017
  • Lokalizacja ul. Karolkowa 30, Warszawa
  • Powierzchnia 200 m2
  • Informacja prasowa Pobierz materiały prasowe

Volkswagen Home to salon diametralnie inny niż dotychczas znane duże salony samochodowe. Na 200 m2 powierzchni, architekci z biura mode:lina™ stworzyli kameralną przestrzeń, w której połączyli domową atmosferę z rozwiązaniami inspirowanymi liniami stylistycznymi Volkswagena. Dzięki nowej formule i stworzeniu mniejszego salonu udało się wzmocnić indywidualne podejście do klienta, który w domowej przestrzeni Volkswagen Home może spersonalizować swoje wymarzone auto.

Salon diametralnie inny niż dotychczas znane duże salony samochodowe.

W parze z wykorzystaniem drewna i mchu w przestrzeniach salonu, projektanci z pracowni mode:lina™ wypełnili wnętrze elementami odwołującymi się do stylistyki oraz technologii samej marki Volkswagen i jej sztandarowych modeli samochodów. Biegnąca przez wnętrze konstrukcja ściany z poziomych profili odwzorowuje charakterystyczną rzeźbę grilla Volkswagena Arteon – prekursora zmian w projektowaniu samochodów przez Volkswagena.

Stylistkę modeli Arteon oraz najnowszego T-Roc klienci Volkswagena odnajdą także w oświetleniu salonu, którego forma wykorzystuje nowe linie projektowe wdrażane w najnowszych samochodach Volkswagena.

Minimalistyczne formy oświetlenia

Rozwinięciem technologicznych inspiracji uzupełniających domowy klimat są minimalistyczne formy oświetlenia, którego najbardziej rozpoznawalnym elementem jest mobilna rzeźba świetlna dostosowująca się do kształtu stojącego pod nim Volksawagena!

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań