Food Court Starego Browaru

Food Court Starego Browaru

Stary Browar i mode:lina™ twórcami małej rewolucji w Atrium. Od teraz na gości czeka piętro gastronomiczne w zupełnie nowej odsłonie. Zrealizowana przebudowa to jednocześnie pierwsza z dużych zmian w Starym Browarze, nad których projektem czuwa ekipa z mode:lina™.

Obserwując ciągły rozwój Poznania i coraz większą obecność nowych osób w centrum miasta, Stary Browar rozpoczął poszukiwania rozwiązań, które sprawią, że klienci poczują się w jego przestrzeniach jeszcze lepiej. Wykreowaną przez lata wyjątkową przestrzeń i wizerunek miejsca z unikalną architekturą, dziełami sztuki i tętniącymi życiem miejskim przestrzeniami Stary Browar rozszerza o kolejne doświadczenia przyjazne miastu i jego mieszkańcom.

Info

  • Projekt Food Court Starego Browaru
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Małgorzata Wawrzynek, Kinga Kin
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Sierpień 2018
  • Lokalizacja Atrium, Stary Browar, Poznań
  • Powierzchnia 450 m2
  • Informacja prasowa Pobierz materiały prasowe

Pierwszą ze zmian jest stworzona we współpracy z biurem mode:lina™ przestrzeń foodcourtu w Atrium, która w swojej nowej formie odpowiada na przemiany zachodzące w naszym życiu oraz zmieniające się zwyczaje konsumpcyjne. Nowy strefa gastronomiczna w Atrium Starego Browaru inspirowana jest energią urban life oraz sprzyja formule „eat & go”. Odświeżony foodcourt to także zróżnicowana przestrzeń o lekkiej formie inspirowana stylistyką nowoczesnych domowych kuchni.

Cały design jest bardzo socjalny, sprzyja dobremu nastrojowi i otwartości na innych, a jednocześnie daje poczucie bezpieczeństwa – podkreśla Renata Gralec, Dyrektor Centrum Stary Browar

Zróżnicowana przestrzeń o lekkiej formie inspirowana stylistyką nowoczesnych domowych kuchni

Materiały inspirowane historią

Materiały w naturalny sposób przyciągają uwagę, a wrażenia dotykowe są przez ludzi dobrze zapamiętywane. Dlatego w nowej strefie wykorzystywano taką paletę materiałów aby były one dla gości przyjazne, a ich zestawienie tworzyło spójne i żywe wnętrze, w którym chce się przebywać.

Atmosferę nowego foodcourtu uzupełniły materiały inspirowane historią, z którą Stary Browar, jako obiekt przemysłowy i światowy wzorzec udanej komercjalizacji zrewitalizowanych budynków, jest tak silnie związany. Wśród mebli można więc odnaleźć wiele miedzianych dekoracji przypominających o starych urządzeniach browarniczych.

Zmiany sięgnęły także na taras oraz do jednego z mniej znanych, a publicznie dostępnych zakątków Starego Browaru – Kajówki. Jej nazwa nawiązuje do autora pierwszego wystroju foodcourtu, Ryszarda Kai, cenionego scenografa, malarza oraz grafika. Dlatego też wnętrze Kajówki rozświetla neon z podpisem artysty, a ściany pokrywa 115 pocztówek z jego kultowej serii Plakat-Polska.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań