Biuro G2

Biuro G2

W dzielnicy Górczyn w Poznaniu, w bezpośrednim sąsiedztwie powstałego rok wcześniej charakterystycznego biura z bunkrem, powstał kolejny, wyjątkowy budynek firmy Demiurg. Do kompleksowego projektowania wnętrz ponownie zaproszono zespół mode:lina™.

Nowy budynek biurowy to prosta i nowoczesna forma będąca połączeniem delikatnego drewna elewacyjnego oraz dużych przeszkleń. Architekci wnętrz w swojej koncepcji bezpośrednio nawiązali do charakteru budynku oraz do profilu działalności jego użytkowników:

Info

 • Projekt G2
 • Design mode:linaTM
 • Zespół Paweł Garus, Jerzy Woźniak,
  Anna Kazecka-Włodarczyk
 • Zdjęcia Patryk Lewiński
 • Realizacja Październik 2022
 • Lokalizacja ul. Górnicza, Poznań
 • Nagrody PLBBC GREEN BUILDING AWARDS WARSAW 2018

  INTERNATIONAL MEDIA DESIGN AWARD SHENZHEN 2018
 • Informacja prasowa Informacja prasowa

Na parterze strefa wejściowa, sala konferencyjna i kuchnia, a na piętrze budki telefoniczne stanowią niejako niezależne, wstawione do wnętrza bryły.

Drewniane listwy na ścianach dodatkowo poprawiają akustykę w surowym, industrialnym wnętrzu.
Innym, bardzo wyrazistym elementem tej przestrzeni jest kolorystyczne odcięcie czoła antresoli wraz z okalającym je sufitem i ścianami – ich płaszczyzny, niezwykle efektowne spiralne schody oraz balustrada z blatem na piętrze stanowią jednolitą plamę w intensywnej barwie indygo. Drugim żywym kolorystycznym dopełnieniem surowych materiałów są żywe pomarańczowe okręgi przechodzące z betonowych stropów na ściany z bloczków oraz do wnętrz budek telefonicznych w formie paneli akustycznych.

„Deski użyte we wnętrzu nawiązują do materiału użytego na elewacji budynku i ocieplają przestrzeń.”

“Kolejną pochodną tego materiału jest użyta przez nas sklejka o podobnej funkcji. Wykorzystane we wnętrzu wyraziste kolory tworzące geometryczne kształty są bezpośrednim nawiązaniem do programów typu CAD- używanych przez projektantów, a tym samym związanych z branżą, którą reprezentuje DEMIURG. Jednocześnie użyte kolory przełamują też surowość wnętrza i tworzą przestrzeń do pracy dla nowoczesnego zespołu. Inspiracja branżą budowlaną w wystroju objawia się także w zachowaniu surowych ścian, betonie i sposobie poprowadzenia przewodów natynkowych. Razem z zespołem staraliśmy się wykorzystać potencjał, jaki dawał nam budynek. Całość założenia została przez nas uzupełniona nowoczesnymi meblami polskich projektantów”. – Anna Kazecka- Włodarczyk, Architektka w biurze projektowym mode:lina™

Połączenie mocnych kolorów z delikatnymi szarościami naturalnego betonu stanowi idealne tło dla wyrazistych czarnych elementów takich jak stolarka aluminiowa, lampy z wyeksponowanymi wyłącznikami i instalacjami elektrycznymi oraz meble polskich producentów: Bejot, Noti, MDD. Wnętrza powoli wypełniają się także pracami młodych polskich artystów.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań