Biuro Sennheiser

Symfonia Designu - nowa przestrzeń biurowa Sennheiser w Poznaniu

W sercu Poznania, gdzie innowacja spotyka się z tradycją, pieśń projektowania nowoczesnej przestrzeni do pracy skomponował Sennheiser, koneser najwyższej jakości dźwięku. Nowe biuro Sennheiser, rodzinnej firmy kultywowanej przez wizję profesora, to harmonijne połączenie bogatej historii firmy i przyszłościowego podejścia do środowiska pracy. Do współpracy przy tym wyjątkowym przedsięwzięciu zaproszono zespół projektantów mode:lina™ – ekspertów od przestrzeni biurowych, w których chce się pracować.

Kompozycja przestrzeni

Układ funkcjonalny biura to dobrze dopasowana kompozycja, która sprzyja współpracy w metodologii agile. Egalitarny układ miejsc pracy przeplatany przestrzeniami wspólnymi wskazuje na panującą w organizacji atmosferę pozbawioną hierarchizacji.

Info

  • Projekt Biuro Sennheiser
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Alicja Maculewicz
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Czerwiec 2023
  • Lokalizacja Andersia Tower, Poznań
  • Informacja prasowa Pobierz materiały prasowe

Na centralną część spaceplanu składa się strefa recepcji, która poza atmosferą gościnności zgrabnie łączy ze sobą świat dwóch marek: Sennheiser oraz Neumann Berlin. Tuż obok, w otoczeniu kameralnych sal konferencyjnych o wdzięcznych nazwach Jazz, Funk, Rock, Disco, Metal itp., otwiera się przestronna część wspólna będąca niejako wspólnym piazza tej przestrzeni – miejscem wspólnych posiłków, warsztatów czy wieczorów kinowych. Wykorzystywane do tych celów drewniana trybuna i najwyższej jakości, wielkoformatowy telewizor kadrują spektakularny widok na panoramę Poznania.

Harmonia gatunków

Tutaj pomysły mogą, a nawet powinny przepływać swobodnie. Wysokiej jakości regulowane biurka i fotele, rozległe obszary wspólne i różne opcje siedzenia tworzą elastyczne środowisko, które dostosowuje się do dynamicznego rytmu pracy zespołu. W proces powstawania projektu od samego początku zaangażowany był cały team poznańskiego oddziału Sennheiser, który na bieżąco oferował swoje komentarze oraz pomysły.

Spacerując po biurze, można poczuć atmosferę minimalistycznej elegancji. Paleta projektowa utrzymana jest w delikatnych odcieniach bieli, szarości, czerni i drewna, z subtelnymi akcentami identyfikacji Sennheiser, które podkreślają tożsamość marki. Każdy pokój rezonuje z duchem artystów, ich nazwiska zdobią fronty lockerów, a muzyczne plakaty zdobią ściany, tworząc wizualną symfonię. Drewniane lamele tworzą akord naturalnego ciepła, a jakościowe elementy wyposażenia odzwierciedlają technologiczne mistrzostwo marki.

Estetyczne akordy

Każdy zakątek biura, od „cichych kieszeni” po obszary tzw. zrelaksowanej pracy, jest precyzyjnie dostrojony, aby zachęcać do innowacji, produktywności i poczucia wspólnoty. Tożsamość marki oraz akustyczny komfort pracy zainspirował projektantów do zastosowania studyjnych paneli akustycznych nie tylko w budkach telefonicznych ale także w salach konferencyjnych oraz nad audytorium. Do estetyki studia nagrań nawiązuje także sama kuchnia – ozdobiona płytkami ceramicznymi, dla których inspiracją były charakterystyczne, rozpraszające dźwięk formy.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań