CoWork Aleja Bielany

CoWork Aleja Bielany

Na mapie Dolnego Śląska pojawiła się nowa przestrzeń coworkingowa. To CoWork Aleja Bielany – komfortowe miejsce do pracy zdalnej, spotkań biznesowych oraz nauki, zlokalizowane w centrum handlowym na Bielanach Wrocławskich.

W odpowiedzi na pandemiczną rzeczywistość, która w błyskawicznym tempie całkowicie zmieniła dotychczasowy „tradycyjny” sposób pracy większości biur, przestawiając je na pracę hybrydową lub całkowicie zdalną, właściciele galerii handlowej postanowili rozbudować dotychczasową przestrzeń coworkingową.

Info

  • Projekt CoWork Aleja Bielany
  • Inwestor INGKA Group
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Lipiec 2022
  • Lokalizacja Aleja Bielany, Wrocław
  • Informacja Prasowa Pobierz materiały prasowe

Konkurs na opracowanie przestrzeni biurowej wygrała pracownia mode:lina, uznawana za specjalistów w dziedzinie projektów biurowych, mająca na koncie wiele realizacji coworkingowych.

Przestrzeń ta została zaprojektowana jako koncept „work near home”, dla osób mieszkających w pobliżu jako alternatywa pracy w domu lub dojazdu do centrum miasta. Kompaktowe wymiary lokalu (niecałe 300 m2) i nietypowa lokalizacja w centrum handlowym, były ciekawym wyzwaniem dla architektów.

Jest to miejsce zarówno dla tych, którzy rozwijają startupy, pracują jako freelancerzy, czy poszukują alternatywy dla home office’u.

Projektanci w swoim koncepcie postawili przede wszystkim na komfort użytkowników oraz ergonomiczne i zróżnicowane miejsca pracy, dające profesjonalną alternatywę dla „kuchennego stołu”.

CoWork Aleja Bielany to idealna przestrzeń do kreatywnych spotkań, konferencji czy rozmów kwalifikacyjnych. Na niecałych 300m2 znaleźć można 16 indywidualnych biurek, 4 salki konferencyjne, miejsca do pracy w strefie wspólnej oraz strefę relaksu z aneksem kuchennym.

Wiemy, że najbardziej pożądaną cechą biura jest komfort akustyczny dlatego przewidzieliśmy 5 wygłuszonych i klimatyzowanych budek telefonicznych.

Koncept przestrzeni, autorstwa poznańskiego studia mode:lina jest połączeniem nowoczesnego, industrialnego designu ze skandynawskimi elementami spod znaku IKEA.

Intuicyjny, ergonomiczny rozkład pomieszczeń, dostosowane do pracy oświetlenie, regulowane fotele czy w końcu liczne szafki na rzeczy osobiste – wszystko to sprzyja wysokiemu komfortowi pracy nawet dla najbardziej wymagających użytkowników.

Projektując to miejsce skupiliśmy się przede wszystkim na równowadze między pracą, a życiem prywatnym dlatego wierzymy, że możliwość pracy blisko domu jest świetną alternatywą dla osób dojeżdżających do odległego biura oraz ludzi zmagającymi się z odizolowaniem od społeczeństwa spowodowanym pracą z domu.

Wiemy, że dobrze zaprojektowane środowisko pracy, bazujące na nowoczesnych i ergonomicznych rozwiązaniach sprawia, że można efektywniej wykorzystać swój czas, aby spędzać więcej chwil z rodziną lub przyjaciółmi – opowiada Kinga Kin – architektka odpowiedzialna za koncept.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań