Biuro Codelab

Biuro Codelab

Jak sami siebie nazywają, eksperci od zadań specjalnych z CodeLab potrzebowali komfortowego miejsca pracy, które zainspiruje do kreatywności, wymiany opinii i spotkania z drugim człowiekiem. Tę przestrzeń chcieli nierozerwalnie związać z miastem, w jakim się znajduje — Wrocławiem — i do współpracy nad tym założeniem zaprosili architektów z biura mode:lina™.

Info

  • Projekt CodeLab
  • Inwestor CodeLab
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Alicja Maculewicz
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Maj 2022
  • Lokalizacja Sagittarius Business House, Wrocław
  • Grafiki takie.pany
  • Informacja Prasowa Pobierz materiały prasowe

Bezpośrednie sąsiedztwo biura z dworcem Wrocław Główny stało się inspiracją do „zaproszenia” tej przestrzeni do biur CodeLab.

Strefa wejściowa pełna jest odniesień do zabytkowych wnętrz budynku dworca takich jak listwowe sufity i okienka kas biletowych, a drogę w biurze wskazują stylizowane oznaczenia peronów.

W jednej z salek konferencyjnych — wagonie, można poczuć zew podróży, gdy z rastrowego sufitu neonowy CodeLab puszcza oko do świecącego w ciemności Wrocławia Głównego

Części wspólne to wycieczka po mieście, który oprócz ceglanych katedr i mostów ma do zaoferowania także dokonania architektury modernistycznej — np. domy handlowe Renoma i Kameleon. Ich opływowe formy i charakterystyczne, odcinające się ciemne gzymsy znalazły swoje odbicie w podziałach i wzorach sufitów i posadzek, wydzielających przestrzeń biura na strefy komunikacyjne i strefy pracy.

Gdzieniegdzie zza winkla wychylają się zaoblone portale kamienic zdobiące przejścia do pokojów pracy, a w oddali majaczy rozświetlony, otwarty 24h kiosk „kawa napoje słodycze” — biurowa kafeteria

W tym przekroju przez architekturę Wrocławia nie zabrakło miejsca dla współcześniejszych historii — w biurach Codelab można przysiąść i porozmawiać w budkach o formach nawiązujących do sławnych Sedesowców.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań