Biuro Droids on Roids

Biuro Droids On Roids

Jeśli lubisz GIPHY lub używasz aplikacji Electric Objects to znaczy, że korzystasz z rozwiązań, które powstają pod okiem tego prężnego, wrocławskiego Software House’u. Droids On Roids pojawiają się wtedy, kiedy ktoś ma znakomity pomysł, a brakuje mu wykonawcy. Tym razem to jednak ekipa programistów potrzebowała wykonawcy! Zadanie? Nowe biuro! W zabytkowej kamienicy w centrum Wrocławia projektanci z biura mode:lina™ zajęli się aranżacją ponad 650 m2 powierzchni biurowej.

Info

  • Projekt Biuro Droids on Roids
  • Inwestor Droids on Roids
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Małgorzata Szymańska, Anna Kazecka
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Sierpień 2017
  • Lokalizacja Wrocław
  • Powierzchnia 650 m2
  • Informacja Prasowa Pobierz materiały prasowe

Nawigacja po biurze jak na home screen’ie

Flagowym produktem Droids On Roids są aplikacje mobilne powstające na zlecenie klientów z całego świata. Przyglądając się więc procesowi ich tworzenia, projektanci postanowili przenieść mobilne środowisko pracy programistów na ściany nowego biura. Biegnący przez wszystkie pomieszczenia czarny pasek pod sufitem to nic innego jak pasek stanu (status bar), znany z większości popularnych smartfonów.

Motywem przewodnim stało się połączenie środowiska mobilnych aplikacji z identyfikacją wizualną marki Droids On Roids. Oprócz charakterystycznych dla aplikacji mobilnych inspiracji, wnętrze wypełniły żółte detale, które wraz z przechodzącymi przez całe biuro lampami w formie „zygzaka”, korespondują z błyskawicą z logotypu.

Błyskawica i zygzaki jako motyw przewodni

Playroom i kuchnia, które tętnią życiem

Team Droids On Roids spędza ze sobą bardzo dużo czasu nie tylko podczas pracy nad projektami. W 2016 roku zespół wyjechał na miesięczne pracujące wakacje na Bali. Okazało się, że programiści mają kilka bardzo ważnych dla siebie rytuałów związanych z celebrowaniem publikacji nowych projektów czy wspólnymi seansami filmowymi. Potrzebowali więc miejsca, które sprawdzi się zarówno podczas codziennej pracy, jak i w trakcie eventów po godzinach. Stąd też dwie różne funkcje kuchni oraz playroomu połączono w jednym pomieszczeniu tworząc dużą wielofunkcyjną przestrzeń, który ciągle tętni życiem.

Prywatność i komfort spotkań

Wypełniając korytarze wyspami z fotelami oraz specjalnie wyciszonymi budkami, wygospodarowano wewnątrz biura dużą przestrzeń zapewniającą prywatność. Nie zabrakło również pokoju do drzemki – jedno z pomieszczeń całkowicie posłużyło do stworzenia naproomu z wielkim żółtym hamakiem i wygodnymi łóżkami.

Błyskawica pojawia się niemal w każdym pomieszczeniu zyskując różne funkcje – jako element dekoracji drzwi, wykończenie biurek, lub uchwyty na drzwiach budek telefonicznych.

Wojciech Szwajkiewicz, CEO, co-founder, Droids On Roids:
„W Droids On Roids każdy jest inny i ma różne potrzeby, a nasze nowe biuro na te zróżnicowane potrzeby odpowiada. Możemy pogadać ze sobą przy lunchu, odpocząć na sofie, w ciszy skupić się na pracy, a po godzinach pograć w planszówki i zorganizować spotkanie o podróżach. Zawsze chciałem, żeby nasze biuro było przestrzenią tętniącą życiem, pełną kreatywnych pomysłów i otwartą na gości, którzy chcą z nami robić niesamowite projekty. Dzięki mode:lina™ udało nam się takie miejsce stworzyć”.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań