Biuro Crafton

Crafton Office Space

Działający prężnie z klientami z całego świata Software House Crafton zaadaptował przedwojenną willę w centrum Poznania na nową, zaskakującą siedzibę dla swojego zespołu. Do tego niełatwego zadania Inwestor zaprosił architektów z biura mode:lina™.

Info

  • Projekt Biuro Crafton
  • Inwestor Crafton Agencja
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka-Włodarczyk
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Luty 2022
  • Lokalizacja Poznań
  • Powierzchnia 400 m2
  • Informacja Prasowa Pobierz materiały prasowe

Na biuro składają się trzy piętra, dla których potrzebny był wspólny mianownik, aby mimo zróżnicowanej geometrii pomieszczeń cała przestrzeń odbierana była jako spójna całość.

Ze względu na historyczny charakter budynku projektanci zdecydowali się na pozostawienie tradycyjnych elementów jego wnętrza: oryginalnej stolarki, sztukaterii, oryginalnych drewnianych podłóg i schodów.

Główna część biurowa wraz z głównym wejściem oraz recepcją znajduje się na pierwszym piętrze – kondygnacji z pięknymi wysokimi pomieszczeniami i sztukateriami na sufitach. Już od samego wejścia rysuje się bardzo klarowny koncept wnętrza: klatka schodowa przecięta precyzyjną linią oddzielającą intensywny róż od oryginalnego sosnowego drewna.

Przestrzeń została potraktowana jak trójwymiarowe płótno dla abstrakcyjnego obrazu – dominująca biel została dynamicznie i konsekwentnie przełamana wyrazistymi kolorami związanymi z marką Crafton.

Ze względu na swoją konferencyjno-integracyjną funkcję, parter jest przestrzenią najbardziej nasyconą zaskakującymi rozwiązaniami.

Pomieszczenia nie tylko podlegają konsekwentnej grze kolorystycznej, ale także każde posiada swoją fakturę stworzoną za sprawą np. rozet sztukateryjnych, starych aparatów fotograficznych, akcesoriów bilardowych, kostek do gry czy plansz LEGO.

Każda z salek spotkań oprócz własnego koloru otrzymuje swoją indywidualną tożsamość. Atmosfery niezobowiązującego luzu dopełnia pomieszczenie wypełnione 5 tysiącami białych piłeczek.

Kolejne pomieszczenia powstały według analogicznego klucza: śnieżnobiałe ściany uzupełnione o sztukaterie, obrazy oraz zabytkowe zegary po których wędrują ostre i dynamiczne plamy kolorów: turkusowego, niebieskiego oraz zielonego, rozlewające się także na gładkie betonowe posadzki.

Tej samej regule podlegają zarówno przestrzenie biurowe, jak i duża wspólna kuchnia wzbogacona dodatkowo zieloną ścianą oraz toalety z elementami armatury zastanej w budynku.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań