Biuro Demiurg

Biuro Demiurg

Pośród zabudowy nieco zapomnianej części poznańskiego Górczyna powstał przewrotny obiekt biurowy. Nowa, na pozór prosta, modernistyczna bryła kryje w sobie niespodziankę sprzed ponad stu lat. DEMIURG jest znanym i prężnie działającym na polskim rynku budowlanym graczem w zakresie design & build. Dlatego w projekcie nowej siedziby nie mogło zabraknąć zaskakujących elementów nawiązujących do procesu budowlanego i tego w czym się specjalizuje. Stąd do zaprojektowania wnętrz ich biura zaprosili zaprzyjaźniony zespołu pracowni mode:lina™

Info

  • Projekt Biuro DEMIURG
  • Inwestor DEMIURG sp. z o.o.
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka-Włodarczyk
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Luty 2022
  • Lokalizacja Poznań
  • Powierzchnia 400 m2
  • Informacja Prasowa Pobierz materiały prasowe

Tajemnica obiektu ukazuje się w pełnej okazałości od strony podwórza – biurowiec powstał dosłownie kilka metrów od zasypanego ziemią, przedwojennego bunkra. Odkrył go sam inwestor, firma DEMIURG, podczas wykonywania wykopu pod fundamenty.

Obecność monolitycznej, betonowej struktury wpłynęła bezpośrednio na wyraz architektoniczny charakter budynku oraz na dobór materiałów wykończeniowych do wnętrz.

Najbardziej spektakularnym elementem budynku jest przechodząca przez wszystkie trzy piętra otwarta, stalowa klatka schodowa zwieńczona świetlikiem dachowym.

Najwyższa w budynku, przylegająca do schodów ściana trafiła w ręce znanych i lubianych poznańskich artystów ulicznych: NoriakiegoBarta Sucharskiego oraz Freska, których zadaniem było uczynić ze ściany niegrzeczny, brudny, street-art’owy misz masz, w którym ukryli cytaty z życia “Demiurgowego plemienia”.

Surowość posadzki, sufitów oraz ścian została przełamana materiałem wykończeniowym mebli, czyli naturalną sklejką z kolorowymi krawędziami. Kolory to bezpośrednio elementem wewnętrznego brandingu – kodu przypisanego różnym działom składającym się na strukturę firmy.

To, co przede wszystkim rzuca się w oczy we wnętrzu, to niezwykle konsekwentna surowość materiałów. Betonowa posadzka oraz sufit to nie tylko nawiązanie do zastygłego tuż za oknami bunkra ale także hołd obnażonej, prawdziwej konstrukcji budynku.

Odkryte pozostawiono także betonowe elementy konstrukcji ścian, a jej pozostałe połacie wykonane z bloczków silikatowych pomalowano na monochromatyczne kolory.

Aby zachować spójność elementów meblowych, wszystkie regały, blaty, zabudowa kuchenna oraz okalające ją ściany zostały indywidualnie zaprojektowane przez mode:lina™ oraz wykonane z naturalnej sklejki. Gdzieniegdzie przewijają się także detale nawiązujące do świata budowy: stalowy dwuteownik jako żyrandol kuchenny, kaski ochronne nad recepcją, taczki z roślinnością oraz kosz zbrojeniowy z roślinami.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań