VÈLO7 sklep rowerowy

VÈLO7 sklep rowerowy

VÈLO7 to pozytywnie zakręceni na punkcie dwóch kółek ludzie, którzy swoją pasją dzielą się z innymi. Oferując swoim Klientom najwyższej jakości rowery postanowili przygotować dla nich również wyjątkowe miejsce, które tę pasję będzie odzwierciedlało. Zadanie to powierzyli zaprzyjaźnionej pracowni mode:lina™.

„Ścigamy się, jeździmy, jesteśmy zakręceni na ich punkcie, spieramy się o nie dniami i nocami. Zdecydowanie kręcą nas dwa kółka.” – VÈLO7

Info

 • Projekt VÈLO7 sklep rowerowy
 • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka-Włodarczyk
 • Zdjęcia Patryk Lewiński
 • Realizacja Wrzesień 2017
 • Lokalizacja ul. Głogowska 125, Poznań
 • Powierzchnia 100 m2
 • Branding Minima Advertising People™
 • Nagrody 2018 / Główna Nagroda EuroShop RetailDesign Award
  2018 / Specjalne Wyróżnienie w konkursie AiT Award
 • Informacja prasowa Pobierz materiały prasowe

Cykliści potrzebowali wielofunkcyjnej przestrzeni, w której swobodnie będą przenikać się sklep rowerowy, serwis oraz miejsce do testowania rowerów. Wiedząc, że w VÈLO7 wszystko kręci się wokół dwóch kółek, projektanci stylistykę wnętrza podporządkowali rowerowym inspiracjom.

Pojawiające się w całym wnętrzu trójkątne formy oraz skosy to bezpośrednie nawiązanie do kształtu ramy rowerów. Jej charakterystyczna geometria została przełożona także na specjalnie zaprojektowany przez projektantów wieszak, dzięki któremu uzyskano dodatkowe miejsce prezentacji rowerów.

Przestrzeń odzwierciedlająca geometrię rowerów

Oprócz kolarskich inspiracji, projektanci sięgnęli także do identyfikacji wizualnej VÈLO7 i jej logotypu, za które odpowiedzialna jest Agencja Minima Advertising People™. Marka należy do prawdziwych entuzjastów, dlatego też pasja i zaangażowanie miały być wyczuwalne już na poziomie projektów graficznych. Utrzymanie wnętrza w czarno-białej kolorystyce odpowiada przygotowanej identyfikacji, a linie podziałów oraz oświetlenie nawiązują do trójkątnego logotypu.

Rytm kolarskich wyścigów

Ostatni, nieco ukrytym, elementem odwołującym się do kolarstwa jest sam rzut całego sklepu. Przechodzące przez całe wnętrze podziały stref przypominają rowerowe koło z centralnie umieszczoną ekspozycją (piastą) oraz zbiegającymi się do niej liniami – szprychami. Dynamiczna forma wnętrza ma także za zadanie przywodzić na myśl rytm kolarskich wyścigów.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań