Restauracja OT.WARTA

OT.WARTA

Kultowe miejsce w Poznaniu odzyskuje swoje dawne, rozrywkowe wcielenie! W zabytkowym budynku Łazienek Rzecznych została otwarta (nomen omen) OT.Warta – restauracja, której wnętrze stanowi efekt pasji i wizji Inwestora przełożonych na język designu przez studio projektowe mode:lina™.

„Ogólna kolorystyka oraz faktury dobrane do tej przestrzeni swoim klimatem nawiązują do płynącej za oknami rzeki Warty. Z kolei dobór dodatków oraz detale to ukłon w stronę przedwojennego ducha w nowoczesnym wydaniu, pełnym dobrego stylu” – tak o projekcie mówi jego główna projektantka, Anna Kazecka-Włodarczyk.

Info

  • Projekt Restauracja OT.WARTA
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka-Włodarczyk
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Grudzień 2022
  • Lokalizacja Łazienki Rzeczne, Poznań
  • Informacja Prasowa Pobierz materiały prasowe

Wnętrze restauracji bazuje na zaskakująco surowych materiałach: industrialnej, pełnej charakterystycznych przebarwień betonowej posadzce oraz falowanej włókno-cementowej płycie dachowej nazywanej potocznie eko-falą. Delikatna szarość obydwu materiałów została przełamana naturalnym drewnem oraz zabudowami meblowymi i zasłonami w kolorze zgaszonej zieleni.

Miejsce inspirowane płynącą za oknami rzeką Wartą

Najważniejszym i zarazem najbardziej wyróżniającym się elementem restauracji jest ustawiony centralnie na wprost wejścia lśniący złotem oraz kontrastujący karbowaną czernią obły bar. Zadaszenie baru wykonane z perforowanej blachy ma swoje echo w postaci okręgów sufitowych będących nawiązaniem do tradycyjnych plafonów. Okrągłe oświetlenie to również mocny akcent wydobywający efekt wodnych fal z włókno-cementowych ścian. Istotnym elementem dekoracyjnym załamującym nieco podłużny kształt pomieszczenia są zaoblone, patynowane lustra.

Eleganckim uzupełnieniem całej aranżacji są klasyczne meble z giętego drewna i rattanu nawiązujące do klimatu przedwojennych restauracji, tapicerka z koniakowej skóry, kamienne blaty i subtelna zieleń. Wszystko to skąpane w ciepłym, klimatycznym oświetleniu buduje z jednej strony ekskluzywną, a zarazem luźną atmosferę lokalu.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań