Showroom Marmite

Showroom Marmite

Marmite to firma z ponad czterdziestoletnią tradycją w wytwórstwie i projektowaniu wyrobów łazienkowych w autorskiej technologii kompozytowej. U podstaw jej filozofii leży nie tylko dbałość o estetykę produktów i nacisk na zrównoważony rozwój, ale także waga ciągłego doskonalenia się i współpracy z klientami.

Firma zwróciła się do studia mode:lina™ z zadaniem zaprojektowania nowej formy prezentacji swojej imponującej oferty w istniejącym showroomie.

Info

  • Projekt Showroom Marmite
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Alicja Maculewicz
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Listopad 2022
  • Lokalizacja ul. Przemysłowa 4, Zakrzewo
  • Powierzchnia 150 m2
  • Informacja prasowa Pobierz materiały prasowe

„Showroom Marmite to miejsce pracy z klientem”

Przestrzeń showroomu, sąsiadująca bezpośrednio z zakładem produkcyjnym, ma pełnić dwojaką funkcję. Po pierwsze: reprezentacyjną, stanowiąc zarówno logiczne przedłużenie industrialnej estetyki fabrycznych wnętrz, jak i angażującą wystawę łazienkowych form pozwalającą klientom w namacalny sposób zapoznać się z ofertą Marmite. Po drugie i w zasadzie przede wszystkim: showroom ma być przestrzenią edukacyjną, miejscem poznawania potrzeb, wspólnego wypracowywania możliwości i rozwiązań projektowych, gdyż, jak powtarzają przedstawiciele marki: “showroom Marmite to miejsce pracy z klientem”.

Realizowana konsekwentnie przez Marmite praktyka włączania obu stron w proces pracy nad produktem stała się inspiracją do stworzenia miejsca, w którym zarówno projektanci, jak i odbiorcy projektu będą mieli do dyspozycji narzędzia niezbędne do zrozumienia i poznania zalet produkcji z użyciem konglomeratu mineralnego. Miejsca, w którym praca koncepcyjna twórczo zderzy się z materiałami. Punktem odniesienia dla takiej roboczej przestrzeni wspólnej obróbki pomysłów, a jednocześnie twórczym sercem showroomu jest warsztat twórcy.

Trzy strefy, wydzielone za pomocą stylizowanych warsztatowych regałów

Podążając tym rzemieślniczym tropem, na nowy projekt showroomu Marmite składają się trzy strefy, wydzielone za pomocą stylizowanych warsztatowych regałów: to strefa pracy z produktem, strefa możliwości montażowych i wreszcie – hall of fame – strefa prezentacji produktu.

Granice pomiędzy nimi sygnalizują przejścia zaznaczone głęboką czerwienią, która stanowi zarówno kontrast dla jasnego, surowego drewna regałów roboczych, jak i tło dla eksponowanych w pomieszczeniach białych produktów z konglomeratu. Czerwone akcenty znajdują się również na podłodze – wyznaczając prostokątnąi przestrzeń roboczą w strefach “warsztatowych” i ekspozycyjny okrąg w sferze “wystawienniczej”.

Warsztatowy charakter showroomu podkreśla dodatkowo wielofunkcyjność ścian oddzielających poszczególne strefy. Służą zarówno do prezentowania oferowanych przez Marmite modeli umywalek i wanien, jak i do przechowywania narzędzi niezbędnych do wspólnej pracy nad projektami – próbek kolorystycznych, katalogów i przyrządów do testów materiałowych.

Kontynuując czytelne nawiązania do zakładu produkcyjnego, każda ze stref showroomu wyposażona jest w wygodne wózki przemysłowe. Poza tym, że zapewniają ciągłość industrialnej estetyki pomieszczeń i w oczywisty sposób ułatwiają rearanżację ekspozycji, umożliwiają również transport produktów bezpośrednio z fabryki.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań