Pawilony Porsche

Pawilony Porsche

Na 75-lecie sportowych samochodów Porsche marka zdecydowała się zaprosić do swojego świata nie tylko miłośników motoryzacji i posiadaczy samochodów Porsche, ale także nowych, młodych duchem, łaknących wrażeń i ceniących piękno odbiorców. W tym celu powstały specjalne strefy, które pojawiły się najpierw we Wrocławiu, na Wyspie Słodowej tuż obok Concordia Design, a następnie w Gdyni, na Plaży Miejskiej. Do projektu zaproszono ekspertów od nietypowych przestrzeni, czyli zespół projektantów mode:lina™.

Nawiązując do hasła towarzyszącego obchodom 75-lecia sportowych samochodów Porsche – „Marzymy pełnią barw”, to właśnie kolory, a zwłaszcza odcienie słynnych lakierów Porsche stały się punktem wyjścia do stworzenia projektu wnętrza. Geometryczne kształty, metaliczne, lustrzane i stalowe elementy we wnętrzu nawiązują do dynamiki Porsche i technologicznego kunsztu marki. Projektanci zadbali o zaskakujące i efektowne detale, które są zarówno bardzo “instagramowe”, jak i intrygujące haptycznie np. ściana i sufit wykończone setkami małych, refleksyjnych, ruchomych blaszek.

Info

  • Projekt Pawilony Porsche
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Katarzyna Majewska-Kremska, Karolina Kazubek, Anita Lupa
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Lipiec 2023
  • Lokalizacja Wrocław, Wyspa Słodowa
    Gdynia, Plaża Miejska
  • Współpraca Beata Czarnocka
  • Informacja Prasowa Pobierz materiały prasowe

Pawilon w Gdyni nawiązuje do marynistycznego motywu żagla, a także do charakterystycznej architektury dzielnicy Kamienna Góra, z surową, jasną, transparentną elewacją. Geometria skośnych linii koresponduje z linią morskich fal i budynków spod znaku gdyńskiego modernizmu.

Marynistyczny motyw

Elewacja wrocławskiego pawilonu została zainspirowana współczesnym charakterem Wyspy Słodowej i sąsiedztwem Concordia Design, co widoczne jest w metalowych i szklanych elementach elewacji wpisujących się w zieleń Wyspy. Jako zaskakujący element wykończenia fasady projektanci wykorzystali typowe budowlane stemple, które nadały modernistyczny rytm elewacji.

Mobilność oraz efektowne detale

Od samego początku projektowi towarzyszyło założenie, że Pawilon Porsche będzie podróżował z miasta do miasta, dlatego całe założenie powstało w oparciu o standardowe ramy kontenerowe. W tym celu udało się ponownie wykorzystać kontenery użyte w ramach innej realizacji. To podejście przyniosło nie tylko oszczędności budżetowe, ale również pozwoliło podkreślić istotę i konieczność myślenia o zrównoważonym podejściu w dzisiejszej architekturze.

Architekci zadbali też o zaskakujące i efektowne detale, dające ciekawe haptyczne wrażenia. Na przykład ściana i sufit wykończone zostały setkami małych, ruchomych blaszek, odbijających światło. Przestrzenie Stref Porsche mimo swojej odważnej formy stanowiły świetne tło dla prezentowanych w nich prac artystów, zapraszając do świata, w którym marzenia stają się rzeczywistością, a rzeczywistość jest pełna intrygujących barw i pomysłów.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań