Pawilon w Gdyni nawiązuje do marynistycznego motywu żagla, a także do charakterystycznej architektury dzielnicy Kamienna Góra, z surową, jasną, transparentną elewacją. Geometria skośnych linii koresponduje z linią morskich fal i budynków spod znaku gdyńskiego modernizmu.
Marynistyczny motyw
Elewacja wrocławskiego pawilonu została zainspirowana współczesnym charakterem Wyspy Słodowej i sąsiedztwem Concordia Design, co widoczne jest w metalowych i szklanych elementach elewacji wpisujących się w zieleń Wyspy. Jako zaskakujący element wykończenia fasady projektanci wykorzystali typowe budowlane stemple, które nadały modernistyczny rytm elewacji.
Mobilność oraz efektowne detale
Od samego początku projektowi towarzyszyło założenie, że Pawilon Porsche będzie podróżował z miasta do miasta, dlatego całe założenie powstało w oparciu o standardowe ramy kontenerowe. W tym celu udało się ponownie wykorzystać kontenery użyte w ramach innej realizacji. To podejście przyniosło nie tylko oszczędności budżetowe, ale również pozwoliło podkreślić istotę i konieczność myślenia o zrównoważonym podejściu w dzisiejszej architekturze.
Architekci zadbali też o zaskakujące i efektowne detale, dające ciekawe haptyczne wrażenia. Na przykład ściana i sufit wykończone zostały setkami małych, ruchomych blaszek, odbijających światło. Przestrzenie Stref Porsche mimo swojej odważnej formy stanowiły świetne tło dla prezentowanych w nich prac artystów, zapraszając do świata, w którym marzenia stają się rzeczywistością, a rzeczywistość jest pełna intrygujących barw i pomysłów.