Run Colors EC Powiśle

Run Colors EC Powiśle

Miłośnikom kolorowych, sportowych butów, marki Run Colors nie trzeba przedstawiać. Przez lata funkcjonowania na polskim rynku, ten popularny sklep, skupił wokół siebie rzeszę wiernych klientów, funkcjonując zarówno w formie sklepu internetowego jak i designerskich sklepów stacjonarnych (Run Colors Poznań / Run Colors Warszawa).

Ale Run Colors się zmienia. Marka dotychczas kojarzona z szeroką gamą asortymentu chce dotrzeć do bardziej świadomego klienta. Przestaje być zwykłym sklepem z butami i staje się galerią – świątynią – dla sneakerhead’ów. Kupujesz dzieło sztuki, które ożywiasz przez to jak i dlaczego je nosisz.

Info

  • Projekt Run Colors EC Powiśle
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Sierpień 2021
  • Lokalizacja EC Powiśle, Warszawa
  • Powierzchnia 150 m2
  • Informacja prasowa Pobierz materiały prasowe

Sklep inspirowany industrialnym wnętrzem dawnej elektrowni przy Bulwarach Wiślanych

Zmianie strategii towarzyszy nie tylko zmiana w identyfikacji Run Colors ale także zupełnie nowa odsłona sklepu stacjonarnego zaprojektowanego przez pracownię mode:lina™. Nową lokalizację odnajdziecie w prestiżowej lokalizacji – ponad stuletniej Elektrowni Powiśle w Warszawie. To właśnie industrialne wnętrza dawnej elektrowni przy Bulwarach Wiślanych oraz forma galerii sztuki stały się główną inspiracją dla projektu wnętrza sklepu.

Centralną część nowej przestrzeni Run Colors zajmuje okrągły pawilon w miedzianym odcieniu, nawiązujący bezpośrednio do formy tradycyjnej cewki indukcyjnej. Pawilon pełni funkcję nie tylko “eye catchera” z perspektywy parteru oraz piętra, ale stanowi dodatkowo niemal ołtarzową przestrzeń przeznaczoną na premiery nowych modeli oraz prezentację wyróżnionych egzemplarzy.

Ołtarzowa przestrzeń przeznaczona na premiery nowych modeli

Funkcjonalne elementy, takie jak półki na ścianach oraz lada sprzedażowa, zostały wzbogacone oryginalnymi elementami odzyskanymi ze starych urządzeń elektrowni. Na front lady trafiły stare liczniki, kontrolki oraz skrzynki, a między regałami pełnymi sneakersów znalazły się tablice i wskaźniki. W każdym z narożników powstał swego rodzaju współczesny totem zbudowany z historycznych ceramicznych izolatorów.

Sneakers’owe sacrum

Oprócz siedzisk z blachy perforowanej będących przestrzennym rozwinięciem odświeżonej identyfikacji wizualnej, obuwie można przymierzyć siadając na grafitowych schodkach, nawiązujących do miejskich spotkań i pogawędek. Lekkie, białe, ażurowe półki znajdujące się w witrynie sklepu zostały konsekwentnie wykonane z drucianych korytek kablowych.

Całość sneakers’owego sacrum dopełniają piękne, oryginalne arkadowe okna Elektrowni Powiśle, które znalazły swoją kontynuację w kształcie drzwi do miedzianego pawilonu oraz w ekspozytorach na akcesoria

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań