BRAĆ 2.0 ZGODA

BRAĆ 2.0 ZGODA

W samym sercu warszawskiego Śródmieścia, przy ulicy Zgoda, kryje się perełka winiarskiej sceny stolicy – winiarnia BRAĆ. Ten niewielki lokal o powierzchni zaledwie 27 m² stał się wyzwaniem kreatywnym i funkcjonalnym dla projektantów z pracowni mode:lina™ w składzie: Kinga Kin, Paweł Garus i Jerzy Wożniak – znanej ze swoich licznych projektów z branży HoReCa.

BRAĆ, zrodziła się z pasji jej właścicieli, którzy łącząc swoje zamiłowanie do wina oraz tradycji i kultury regionalnej, rozwinęli profesjonalną współpracę z najlepszymi polskimi twórcami. To historia (jak sami siebie określają) 3 braci, którzy oddali warszawiakom miejsce pełne polskiego wina, designu oraz grafiki.

Info

  • Projekt BRAĆ 2.0 ZGODA
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Marzec 2024
  • Lokalizacja Zgoda 3/5, Warszawa
  • Informacja Prasowa Pobierz materiały prasowe

W tej przestrzeni każdy centymetr został przemyślany ze staranną precyzją. Długi bar, wykończony monochromatyczną kontrastową płytką i delikatnymi drewnianymi zdobieniami, przyciąga uwagę gości z zewnątrz, jednocześnie stanowiąc serce winiarni.

W swoim projekcie mode:lina™ postawiła na polskie marki, takie jak krzesła Paged czy szklane lampy z pieńskiej huty szkła Łużyce, a do pracy przy grafikach inwestorzy zaprosili Tomasza Opalińskiego, podkreślając swoje zobowiązanie do promocji rodzimej produkcji i talentów.

Winiarnia BRAĆ to mikrokosmos, w którym każdy detal ma znaczenie, a każdy kąt kryje w sobie historię polskiego smaku i designu. W tej niewielkiej przestrzeni odnajduje się harmonia pomiędzy elegancją a funkcjonalnością, tworząc idealne środowisko do odkrywania win i delektowania się nimi w wyjątkowym, zmysłowym klimacie.

Mikrokosmos, w którym każdy detal ma znaczenie

Lustrzana mozaika

Ważnym elementem we wnętrzu było historyczne sklepienie łukowe. Aby po wprowadzeniu niewielkiej łazienki, nie stracić jego uroku, projektanci zastosowali strategicznie rozmieszczone duże powierzchnie luster, które odbijając część sufitu, tworzą go na nowo, dodatkowo optycznie powiększając przestrzeń całego lokalu. W podobny sposób potraktowali malutką łazienkę, gdzie lustrzana mozaika nadaje jej iluzyjnej przestronności oraz przestrzeń baru w całości odbijającą się w przeciwległej ścianie.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań