BRAĆ polskie wina

BRAĆ polskie wina

Przed Wami nowe warszawskie królestwo polskich winotwórców i efektów ich cudownej, zamkniętej w butelkach, pracy. W Porcie Praskim znajdziecie winiarnię, zaprojektowaną przez zespół uzdolnionych projektantów z pracowni mode:lina.

BRAĆ polskie wina zrodziło się z pięknej pasji właścicieli winiarni, miłośników wina, polskiej tradycji i kultury regionalnej, którzy rozwinęli profesjonalną współpracę z najlepszymi polskimi twórcami. To historia (jak sami siebie określają) 3 braci, którzy oddali warszawiakom miejsce pełne dobrego polskiego wina, designu oraz grafiki.

We wnętrzu nowej warszawskiej winiarni odkryjecie doświadczenie winiarskie w stylowym wnętrzu wypełnionym wyłącznie polskimi meblami – mówi Kinga Kin, główna projektantka odpowiedzialna za koncepcję.

Info

  • Projekt BRAĆ polskie wina
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Marzec 2023
  • Lokalizacja ul. Sierakowskiego 4A, Warszawa
  • Projekty branżowe Beata Czarnocka, Jacek Sikora, Łukasz Sobierajski
  • Informacja Prasowa Pobierz materiały prasowe

Przestrzeń winiarni została urządzona w sposób aby przypominać o polskiej tradycji, kulturze i pięknie natury. Wnętrze jest wypełnione wyłącznie polskimi meblami stylizowanymi formą do najlepszego polskiego retro designu, a centralny punkt stanowi kultowa meblościanka, którą można było spotkać w niemal każdym polskim domu.

Polska tradycja, kultura i piękno natury

Retro nostalgia i szlachetna elegancja

Obok kultowych retro rozwiązań z lat 60 i 70, znalazły się także współczesne polskie grafiki – efekt pracy kreatywnych braci tworzących winiarnię. Dodatkowo, wnętrze pełne jest wyrazistych i żywych kolorów, wśród których dominuje żółty. Projektanci posłużyli się nim do pokrycia sufit, części konstrukcji mebli oraz urządzeń technicznych (takich jak system wentylacji). Paletę kolorów uzupełniła soczysta czerwień, której źródłem są wszechobecne neony. Ich nowoczesny styl harmonijnie współgra z dobranymi meblami wprowadzając do wnętrza odrobinę retro nostalgii i szlachetnej elegancji.

To jednak nie jedyne nietypowe elementy, które budują atmosferę tego miejsca. Nie zabrakło miejsca także na takie rozwiązania jak ściany z przeszklonych luksferów, a na pozostałych ścianach możecie odnaleźć lampy wykonane z kryształowych popielniczek pochodzących z polskich hut szkła.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań