Sklep Laurella

Sklep Laurella

LAURELLA to popularna polska marka modowa, za której sukcesem stoją projektantka Laura Reiss-Vogel oraz Marcin Vogel. W 2021 roku para otworzyła swój kolejny sklep stacjonarny, którego projekt powierzyła studiu mode:lina™.

Główne założenia do projektu przekazane przez inwestorów były jasne: sklep musi być najbardziej różowym i instagramowym miejscem na mapie kraju. Kolejną wytyczną była jak najbardziej przyjazna atmosfera zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, które często towarzyszą rodzicom podczas zakupów.

Info

  • Projekt Sklep Laurella
  • Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin
  • Zdjęcia Patryk Lewiński
  • Realizacja Listopad 2021
  • Lokalizacja ul. Szymańskiego 10, Poznań
  • Powierzchnia 160 m2
  • Informacja prasowa Pobierz materiały prasowe

Kilka stref tematycznych, połączonych ze sobą podświetlanymi portalami

Wychodząc naprzeciw nakreślonym oczekiwaniom architekci zaproponowali podział przestrzeni na kilka stref tematycznych, połączonych ze sobą podświetlanymi portalami. W każdej z nich króluje kolor różowy w różnych odcieniach, a całość założenia dopełniają charakterystyczne neony przyciągające oko na zdjęciach.

Wchodząc do lokalu rozpoczynamy przygodę od sali florystycznej, charakteryzującej się lampami w kształcie lotosu, kwiecistą posadzką, papierowymi kwiatami i neonem Flower Power.

Przechodząc dalej napotykamy na strefę Roller Derby Arena ze specyficznym dla siebie liniami toru wrotkarskiego połączonego z energetycznym oświetleniem i różowymi wrotkami na tle stylowych neonów.

Następna strefa nawiązuje swoim stylem do Pool Party. Znajdziemy tu wykończony różowymi płytkami basen wypełniony po brzegi, a jakże, różowymi piłeczkami, strefę prysznicową ze złotą armaturą oraz koło ratunkowe obok kolejnego neonu „Pool Party”. Poza estetycznymi walorami z basenu uwielbiają korzystać dzieci w oczekiwaniu na swoje mamy.

Pool Party time!

Ze strefy basenowej przechodzimy prosto do przymierzalni nawiązującej do Londyńskiej stacji metra z charakterystycznymi płytkami w kształcie cegiełek na ścianach, mapie metra czy metalowymi krzesełkami. Same kabiny przenoszą nas do wnętrza wagoniku kolejki z lampami nawiązującymi do specyficznych uchwytów w kształcie koła, Londyńskiej budki telefonicznej i windy, w której mamy fantastyczne rozsuwane na boki drzwi, których zamknięcie zapala kaseton informujący o osobie w środku.

American Diner, czyli witamy w latach 60

Finalnym punktem podczas wizyty w sklepie jest oczywiście lada sprzedażowa – tutaj również nie zabrakło pomysłu na ciekawy motyw, którym tym razem jest American Diner, z rozpoznawalną szachownicą obiegającą pomieszczenie, ladą barową oświetloną kilkudziesięcioma żarówkami, podświetlonym logotypem i różowymi hokerami stylem nawiązującym do lat 60. W sali tej mamy również różowy wózek z ekspresem na kawę dla klientów sklepu.

Chcesz powierzyć nam
swój projekt?

Napisz do nas

Kontakt

Nasz adres

ul. Zwierzyniecka 28D/2
60-814 Poznań